قفل موتور - یراق دات کام

قفل موتور


یراق دات کام 28 خرداد 1397 - آخرین ویرایش در30 دی 1399 دقیقه مطالعه
iOS 14

بعضی از موتور های قدیمی بر روی خودشان قفل هایی دارند که البته خیلی هم مطمئن نیست برای همین باید برای جلوگیری از سرقت موتور باید قفل جداگانه برایش خرید:

سرقت موتور سیکلت ناخوشایند و البته واقعیتی ناراحت کننده است که در هر کجا صورت می گیرد. آمار مربوط به موتور سیکلت های سرقتی روز به روز بالاتر می رود و دلیل آن را هم می توان امنیت پایین موتور سیکلت در مقایسه با دیگر وسایل نقلیه دانست و این که سرقت موتور سیکلت ساده تر است. در این صورت قصد داریم در این نوشته آموزشی به بهترین روش ها برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت بپردازیم و البته خواهیم گفت که آیا بهترین قفل ها در برابر سرقت های امروزی مقاوم خواهند بود یا خیر!

جلوگیری از سرقت موتور سیکلت
آمار ها نشان می دهد که موتور هایی که بیشترین امار دزدی و به سرقت رفتن را از آن خود کرده اند مربوط به می شوند به برند هایی مانند Honda, Yamaha, Suzuki, Kawasaki و Harley-Davidson که البته متعلق به کشور ژاپن هستند. اما در این بین هندا جایی ویژه در بین سرقت ها دارد و با توجه به این که برند مطرحی در بین موتور سواران است آمار سرقت بالاتری دارد. بی تعجب تابستان فصلی است که بیشتر سرقت های موتور سیکلت در آن رخ می دهد و شما می بایست پیش از این که موتور سیکلت خود ار در یک سرقت از دست بدهید به فکر جلوگیری از سرقت موتور سیکلت خود با استفاده از روش هایی که در ادامه خواهیم گفت باشید.

ایده اصلی در ایمن کردن موتور سیکلت و در روش هایی که قصد گفتن آن را داریم، این است که سرقت موتور سیکلت خود را به شیوه ای به تعویق بی اندازد و کار را برای سارقان سخت تر کنید؛ در این صورت است که سارق به دنبال هدف های ساده تری می رود تا این که بخواهد وقت خود را روی یک ایده فکر شده بگذارد. بنابراین قرار دادن موتور سیکلت در محیط های شلوغ یکی از کار های ساده ای است که می توانید در جهت جلوگیری از سرقت موتور سیکلت خود انجام دهید یا حتی اگر ممکن است در یک گاراج یا پارکینگ موتور سیکلت خود را پارک کنید.

انواع قفل موتور سیکلت
در ابتدا به عنوان روش های جلوگیری از سرقت موتور سیکلت به معرفی بهترین قفل های موتور سیکلت می پردازیم. استفاده از قفل برای موتور سیکلت بی شک باعث ایجاد تاخیر و وقفه در کار یک سارق می شود ولی می دانیم که استفاده از قفل برای جلوگیری از سرق متور سیکلت راه قابل اعتماد و باز دارنده ای برای یک سارق نخواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا پایان برای انتخاب بهترین روش برای جلوگیری از سرقت موتور سیکلت بخوانید.

قفل دیسک موتور سیکلت
این نوع قفل موتور سیکلت به دیسک ترمز بسته می شود، این قفل ها امکان چرخش چرخ های موتور سیکلت را از بین می برد و بنابراین موتور سیکلت شما با چرخش های خود نمی تواند جایی برود! البته توجه داشته باشید که این نوع قفل دیسک موتور سیکلت یک بدی مشکل ساز دارد و آن این است که برخی از افراد یادشان می رود که چرخ خود را قفل کرده اند و بدون باز کردن آن گاز می دهند و باعث بروز اتفاقات ناگوار می شود!

قفل چرخ موتور سیکلت
این نوع قفل همان طور که از نام ان هم پیداست به چرخ موتور سیکلت بسته می شود و در مواقعی خوب است که شی ثابتی برای بستن موتور به آن وجود نداشته باشد. در این صورت چرخ موتور سیکلت شما نمی تواند بچرخد. اما مشخص است که این راهکار، راهکار قطعی برای رهایی از خطر به سرقت رفتن موتور سیکلت نیست.

قفل زنجیری
یکی دیگر از انواع قفل موتور سیکلت روش سنتی است و آن بستن موتور سیکلت به یک شی غیر قابل جا به جایی از طریق زنجیر و قفل است و معمولا زنجیر های مورد استفاده دارای استحکام بالا و البته وزن بسیار زیاد هستند!

برچسب‌ها :