آشنایی با قفل حیاطی برقی و مشخصات آن


یراق دات کام 20 تیر 1400 6 دقیقه مطالعه
iOS 14

امروزه در اکثر ساختمان های شهرهای بزرگ از ” قفل حیاطی برقی ” استفاده می شود ، دلایل بالا رفتن استفاده از ” قفل حیاطی برقی ” سهولت باز و بسته شدن آن و همچنین بالا بودن امنیت این قفل ها نسب به قفل های مکانیکی است.

قفل حیاطی برقی قابل استفاده در درب ورودی ساختمان و درب پارکینگ است که در درب ورودی پارکینگ مدل ریموت دار استفاده می شود چون که هیچکسی دوست ندارد برای باز کردن درب پارکینگ از فضای خنک یا گرم اتومبیل خود پیاده شود.

البته این نکته را باید گفت که در درب ورودی ساختمان هم می شود از نوع ریموت دار استفاده کرد ولی باید قفل مقابل برقی آن جداگانه تهیه شود.

پس از آشنایی اولیه با قفل حیاطی برقی می خواهیم به بررسی دقیق تر انواع قفل حیاطی بپردازیم پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

خرید قفل حیاطی برقی

انواع قفل حیاطی برقی :

انواع قفل حیاطی برقی

قفل برقی کله گاوی

از معروف ترین و مدل های قفل حیاطی برقی است که به نام لاک پشتی هم صدا زده می شود ، قابلیت باز شدن به صورت الکتریکی ، کارتی و کلیدی را دارد که کلید های این قفل در نوع ساده و کامپیوتری موجود است که در نوع کامپیوتری امکان کپی کردن آن از بین می رود.

موارد استفاده از این قفل در درب ورودی ساختمان و پارکینگ است ، قفل برقی کله گاوی قابلیت استفاده در درب هایی که مجهز به جک هستند را نیز دارد. این قفل دارای روکشی از جنس فولاد است که در برابر رطوبت و تغییرات جوی مقاوت بالایی دارد و همچنین ضد آب بودن از قابلیت های دیگر آن است ، ضد آب بودن یکی از عواملی است که در انتخاب قفل برقی نقش حیاطی دارد که غالباً خریدار از آن غافل است.

اگر بخواهیم به زبانه ی آن اشاره ای داشته باشیم بهتر است بدانید که جنس زبانه ی این قفل معمولا از برنج ، سرب و آهن است.

قفل برقی معمولی

از مدل های دیگر قفل برقی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم مدل قفل برقی معمولی است که قابلیت استفاده در درب های نفر رو و پارکینگ را دارد ، این قفل به صورت افقی نصب می شود و فاصله سیلندر تا زبانه ی آن بین 50 تا 80 میلیمتر است.

بدنه ی این قفل از جنس استیل یک تکه و دستگیره هم از مغزی فولادی با روکش پلاستیک فشرده تولید شده است همچنین زبانه ی آن دارای مکانیزم دو تکه ضد سرقت و تماماً برنجی است.

کلید های قفل برقی معمولی از نوع ساده و کامپیوتری است که در مدل ساده دارای پنج کلید روی آن است.

قفل برقی ریلی

شاید برایتان این سوال پیش آمده که دلیل استفاده از “قفل برقی ریلی چیست؟

جوابی که برای سوالتان داریم این است که به دلیل متداول بودن استفاده از درب ریلی از قفل برقی ریلی استفاده می کنیم که از ارکان واجب این درب ها بشمار می رود.

یکی از قابلیت های این قفل، سیلندر یک طرفه ی آن است که باعث شده به صورت دستی نیز بتوانید آن را باز و بسته کنید ، قابلیت دیگر آن نصب بر روی درب ها سنگین و نیمه سنگین است ، البته به مقاوم بودن این قفل در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی نیز می توان اشاره کرد.

جنس بدنه ی این قفل معمولا از فولاد ضخیم یک تکه می باشد و همینطور روکش دولایه ضخیم گالوانیزه ، همچنین زبانه ی این قفل تو پُر و تمام فولادی است. به طور کلی موارد به کار رفته در جنس آن باعث مقاومت بالای آن در برابر ضربه و برش شده است.

قفل برقی کلنگی

قفل برقی کلنگی قابلیت نصب به صورت عمودی و افقی دارد و همچنین بر روی درب های اتوماتیک و غیر اتوماتیک ، نفر رو و پارکینگ را دارد که علاوه بر نصب آسان از امنیت خوبی نیز برخوردار است ، این قفل بهترین مورد برای نصب روی فریم های باریک است.

جنس بدنه ی این قفل یک تکه فولادی به همراه دو لایه روکش ضخیم گالوانیزه است ، زبانه ی آن کاملاً برنجی و توپُر است همچنین وسط زبانه ی آن یک قطعه ی پلاستیکی وجود دارد که باعث می شود قفل شدن آن کم صدا تر باشد.

اگر بخواهیم مطالب را جمع بندی کنیم به این نتیجه می رسیم که قفل حیاطی برقی در حقیقت همان قفل حیاطی معمولی است که منبع تغذیه و مکانیزم باز کننده در خود قفل برقی تعبیه شده است و دیگر نیازی به آنها نیست.

با تشکر از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان می خواهیم که دیدگاه خود را راجع به قفل حیاطی برقی در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

برچسب‌ها :