کاویان kavian

قفل برقی کاویان

قفل برقی کاویان که در اصطلاح به آن قفل کله گاوی یا قفل لاکپشتی نیز گفته می شود از خانواده ی قفل های برقی محسوب می شود. این نوع قفل ها، قابلیت نصب بر روی انواع درب ها، چه نوع درب های راست گرد و یا درب های چپ گرد را دارا می باشند. منظور از درب راست گرد یا چپ گرد نوع بازشو آنها می باشد. در سالهای اخیر به علت قابلیت های بالای انواع قفل های برقی میزان استفاده از این نوع قفل ها بسیار افزایش یافته و کم کم این نوع قفل ها جایگزین قفل های زنجیری شده اند. همانطور که می دانیم این قفل ها قابلیت نصب بر روی انواع درب های ورودی ساختمان (نفررو) و یا انواع درب های پارکینگی (بازویی) را دارا می باشند.
در اینجا قصد داریم به سوالات مهمی که برای کاربران مطرح می گردد پاسخ می دهیم که یکی از سوالات رایج مطرح شده در این زمینه این سوال است که چرا از قفل برقی استفاده نماییم ؟ و یا اینکه چرا باید قفل های کله گاوی جایگزین قفل های زنجیری در درب های ورودی ساختمان شوند؟
برای پاسخ به این سوال ابتدا به مهمترین مساله در بحث ساختمان که امنیت آن است می پردازیم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

همانطور که می دانیم امروزه اغلب ساختمان های قدیمی جای خود را به مجتمع های چندین واحدی داده اند و مساله امنیت در مجتمع ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در مجتمع های ساختمانی چه از نوع اداری یا مسکونی میزان تردد به علت تعداد واحدهای آن ها بسیار بالا می باشد و تجربه ای که برای اغلب افراد ممکن است اتفاق افتاده باشد این است که در صورت استفاده از قفل های زنجیری امکان باز ماندن درب ورودی بسیار زیاد است و همچنین ممکن است زبانه قفل به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد و همین باعث بسته نشدن درب گردد به همین دلیل بهترین راهکار برای اطمینان از بسته بودن درب ورودی استفاده از قفل برقی کاویان می باشد.
از دیگر شاخصه های مهم قفل های کله گاوی (کاویان) می توان به مقاومت بسیار بالای آنها در برابر فشار ایجاد شده در پشت درب اشاره نمود. زیرا نصب قفل های برقی به این صورت است که هنگامی که از قفل های برقی برای درب استفاده می شود، قفل را به درب ورودی جوش می دهند و این امر سبب ایجاد مقاومت بسیار بالای قفل در برابر ضربه و یا فشار را از پشت درب می گردد.

همانطور که در بالا ذکر شد، از دیگر مزایای قفل های برقی کاویان عدم محدودیت برای انواع درب ها ، می توان انواع بازشوها را نیز نام برد. این نوع قفل بر روی درب های نفررو و درب های پارکینگی نصب می شود همچنین قابلیت نصب بر روی انواع درب های راست گرد  و چپ گرد را نیز دارند. در گذشته قفل های حیاطی قدیمی باید از قفل هایی استفاده می شد که جهت قفل با باز شدن درب به یک سمت باشد. 

همانطور که در بالا ذکر شد، از دیگر مزایای قفل های برقی کاویان عدم محدودیت برای انواع درب ها ، می توان انواع بازشوها را نیز نام برد. این نوع قفل بر روی درب های نفررو و درب های پارکینگی نصب می شود همچنین قابلیت نصب بر روی انواع درب های راست گرد  و چپ گرد را نیز دارند. در گذشته قفل های حیاطی قدیمی باید از قفل هایی استفاده می شد که جهت قفل با باز شدن درب به یک سمت باشد. اما امروزه قفل های کاویان هر نوع درب ورودی را با هر جهت حرکت (راست یا چپ ) پشتیبانی می نماید.

مزایای استفاده از قفل کله گاوی بر روی درب پارکینگ

امروزه در اکثر ساختمان ها از درب اتوماتیک برای باز و بسته کردن درب های پارکینگ استفاده می شود. قفل های برقی کاویان در انواع مختلف برای نصب بر روی درب های نفر رو و پارکینگ تولید شده اند.

اگر بخواهیم به عامل اصلی استفاده از قفل های برقی بپردازیم، استفاده از قفل برقی باعث می شود هنگام بسته شدن درب، از ایجاد صدای ناهنجار جلوگیری شود.

قفل لاک پشتی یا برقی کاویان دارای مدل های مشابه ایرانی و ایتالیایی می باشد که در بازار موجود است. اما از لحاظ بررسی عملکرد، دو حالته بودن قفل کاویان شبیه به بقیه قفل ها می باشد. دو حالته بودن قفل این امکان را ایجاد می کند که هم بتوان درب را به صورت عادی باز و بسته کرد و هم بتوان تنظیمات درب را طوری قرار داد که درب با فشار دست باز شود.

قفل برقی کاویان در مقایسه با مدل های مشابه ایتالیایی دارای کارایی و و عملکرد کاملاً یکسان می باشد و تنها تفاوت آنها در اختلاف قیمت آنها است. به این صورت که مدل های ایتالیایی تا دو یا سه برابر قیمت قفل های کاویان به فروش می رسند.

با وجود عملکرد یکسان قفل ها با قفل های برقی خارجی و در عین حال پایین تر بودن قیمت آنها، قفل های کله گاوی کاویان در بازار به پر فروش ترین قفل های بازار ایران تبدیل شده است.

در پایان قصد داریم توضیح جامع و کاملی از مزایای قفل کاویان بیان کنیم :

  • قفل های کاویان قابلیت نصب بر روی انواع درب های نفر‌ رو و پارکینگی را دارا می باشند.
  • همچنین از نظر اقتصادی نیز نسبت به سایر برندهای ایرانی و خارجی بسیار مقرون به صرفه تر بوده است.
  • این نکته نیز قابل ذکر است که قفل های کاویان دارای گارانتی بلند مدت هستند و در سراسر ایران نیز توسط نمایندگی های خدمات پس از فروش پشتیبانی می گردد.
  • این قفل ها قابلیت باز شدن به دو حالت عادی و به صورت باز شدن با فشار دست کاربر را نیز دارند و همچنین قابلیت نصب در موقعیت های مختلف را دارا بوده و به مراتب کارایی بیشتری نیز داشته باشند.
  • قفل های لاک پشتی کاویان قابل نصب بر روی انواع درب های راست گرد و چپ گرد هستند.

ما برای صرفه جویی و خارج از حوصله نشدن مقاله به تعدادی از مزایای قابل توجه و معرفی کوتاهی از این نوع قفل پرداخته ایم تا شما کاربران عزیز انتخاب بهتر و هوشمندانه تری داشته باشید.

 

راه های ارتباط با یراق